XP2 که از فیبر کربن تقویت‌شده

XP2 که از فیبر کربن تقویت‌شده با گرافن «بسیار سبک وزن» ساخته شده است، با هشت موتور الکتریکی 30 کیلوواتی - دو تا در هر بازوی موتور یک جفت ملخ ضد چرخش را هدایت می‌کند. پیش‌بینی می‌شود این هواپیما دارای برد 125 نانومتر (230 کیلومتر)، مدت زمان پرواز با شارژ کامل حدود 50 دقیقه، حداکثر سرعت 135 کیلوتن (250 کیلومتر بر ساعت) و سقف 2000 فوت باشد. اسمیت می گوید، XP2 با قیمت 2 میلیون پوند (2.4 میلیون دلار)، به سیستم چتر نجات اضطراری مجهز خواهد شد و از زمین و آب کار خواهد کرد.

این شرکت در حال مذاکره با تعدادی از اپراتورهای جهانی، ارائه دهندگان خدمات پیشرفته و اپراتورهای فرودگاهی  بلیط هواپیما در برمودا، ژاپن، دبی، موناکو و عربستان سعودی است که به XP2 برای حمل و نقل VIP علاقه مند هستند.طراحی مجدد خودرو
زمانی که هواپیما اولین پرواز خود را انجام داد، سرمایه آزاد خواهد شد و برای تامین هزینه تلاش برای صدور گواهینامه استفاده خواهد شد.

عرضه سری B در اواخر سال 2020 راه اندازی خواهد شد تا سرمایه برای ساخت کارخانه های تولید و مونتاژ را افزایش دهد. اسمیت می گوید: «ما قبلاً از یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر نروژی برای مبلغ قابل توجهی تعهد داشته ایم.

این امر منوط به این است که هواپیما گواهینامه اروپایی را تضمین کند، و طراحی مجدد وسیله نقلیه که یک مرکز مونتاژ نهایی در نروژ برای تامین  بلیط هواپیما تهران مشهد بازار محلی بسازد. اسمیت می‌گوید که بقیه اروپا توسط یک کارخانه مستقر در بریتانیا، با مکان‌های بالقوه دربی، کاردیف و فارنبرو برای تاسیسات تامین خواهد شد.

 

 

 

 

Please publish modules in offcanvas position.