هر آنچه که باید در مورد ضایعات کاغذ بدانید

در سال 2011، 66.8 درصد از کاغذ مصرفی در ایالات متحده بازیافت شد. هر تن کاغذ ضایعاتی بیش از 3.3 یارد مکعب فضای دفن ضایعات را ذخیره می کند و اگر وزن را اندازه گیری کنید، کاغذ بیشتری نسبت به ترکیب پلاستیک، آلومینیوم و شیشه برای بازیافت بازیابی می شود. کاغذ ماده‌ای است که ما به بازیافت آن عادت کرده‌ایم، زیرا 87 درصد از ما به بازیافت کاغذ دسترسی داریم.


علاوه بر این، 76 درصد کارخانه‌های کاغذ در سال 2011 از مقداری کاغذ ضایعاتی استفاده کردند، بنابراین کاغذی که در سطل ضایعات می‌ریزید در حال یافتن راه خود به محصولات جدید فراوانی است. فرآیند بازیافت کاغذ قدیمی به کاغذ جدید ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما در واقعیت، بسیار ساده است. اگر احساس جاه طلبی می کنید، حتی می توانید سعی کنید این فرآیند را خودتان با استفاده از همه چیز از کاغذ بسته بندی قدیمی گرفته تا نامه های ناخواسته دوباره ایجاد کنید.

با این حال، در مقیاس صنعتی، بازیافت کاغذ به ما امکان می دهد هم در انرژی و هم در منابع صرفه جویی کنیم. طبق گزارش EPA، با بازیافت یک تن کاغذ، 17 درخت، 7000 گالن آب و 463 گالن روغن صرفه جویی می کنیم . به خواندن ادامه دهید تا بفهمید این فرآیند چگونه کار می کند و چگونه می توانید مطمئن شوید که کاغذ را به درستی بازیافت می کنید.

کاغذ چگونه بازیافت می شود؟

 1. پس از اینکه کاغذ را در سطل بازیافت خود قرار دادید، به مرکز بازیافت منتقل می شود که در آنجا آلاینده هایی مانند پلاستیک، شیشه یا ضایعات حذف می شوند.
 2. در مرحله بعد، کاغذ به درجه های مختلف طبقه بندی می شود.
 3. پس از دسته بندی کاغذ، تا زمانی که یک کارخانه به آن نیاز داشته باشد، در عدل ها ذخیره می شود و سپس برای پردازش به آسیاب منتقل می شود.
 4. هنگامی که در آسیاب ماشین آلات بزرگ (خمیر کاغذ) کاغذ را به قطعات کوچک خرد می کنند . این مخلوط کاغذ، آب و مواد شیمیایی حرارت داده می شود و تکه های کاغذ به الیاف تبدیل می شوند.
 5. مخلوط از طریق یک صفحه فشار داده می شود تا چسب ها و سایر آلاینده های باقی مانده از بین برود.
 6. سپس کاغذ را در یک استوانه مخروطی شکل می‌چرخانند تا تمیز شود و گاهی اوقات جوهر نیز پاک می‌شود . در این مرحله، خمیر از طریق دستگاهی فرستاده می شود که آن را
 7. روی تسمه نقاله اسپری می کند. آب از صفحه تسمه می چکد و الیاف کاغذ شروع به چسبیدن به یکدیگر می کنند.
  غلتک های فلزی گرم شده کاغذ را خشک می کنند و کاغذ روی رول های بزرگ قرار می گیرد که می توان آنها را به محصولات کاغذی جدید تبدیل کرد.

نمرات کاغذ


روزنامه کاغذی با درجه پایین تر است زیرا قبلاً بارها بازیافت شده است، در حالی که کاغذ چاپگر کاغذ درجه بالاتری است. درجه کاغذ بر اساس طول الیاف تعیین می شود که پس از هر سفر در فرآیند بازیافت کوتاه می شود.

به گفته EPA ، پس از پنج تا هفت بار بازیافت، الیاف برای تولید کاغذ جدید خیلی کوتاه می شوند و باید با الیاف بکر مخلوط شوند . آیا تا به حال شنیده اید که کاغذ "هفت نسل" دارد؟ این عبارت به چند بار بازیافت کاغذ قبل از کوتاه شدن الیاف آن اشاره دارد.

طبق EPA ، پنج دسته بندی پایه کاغذ وجود دارد . در حالی که این اصطلاحات ممکن است برای کارخانه های کاغذسازی که به دنبال پردازش انواع خاصی از کاغذ هستند بسیار مفید باشد، ممکن است هر چند وقت یکبار این اصطلاحات را بشنوید، و ممکن است لازم باشد بین آنها تمایز قائل شوید.

 • ظروف راه راه قدیمی - ممکن است این را به عنوان "مقوا راه راه" بشناسید. اغلب در جعبه ها و بسته بندی محصولات یافت می شود.
 • کاغذ مخلوط - این دسته بندی گسترده ای از کاغذ است که شامل مواردی مانند پست، کاتالوگ، دفترچه تلفن و مجلات می شود.
 • روزنامه های قدیمی - این یکی کاملاً توضیحی است. کارخانه‌ها از روزنامه‌ها، کاغذهای درجه پایین‌تر، برای تولید کاغذ روزنامه، دستمال کاغذی و سایر محصولات بیشتر استفاده می‌کنند.
 • کاغذ بدون جوهر درجه بالا - این کاغذ با کیفیت از چیزهایی مانند پاکت نامه، کاغذ کپی و سربرگ تشکیل شده است که فرآیند چاپ را طی کرده و جوهر آن برداشته شده است.
 • جایگزین‌های پالپ – این کاغذ معمولاً ضایعات کارخانه‌ها دور ریخته می‌شود، و احتمالاً نیازی به نگرانی در مورد برخورد با آن نخواهید داشت، اگرچه ممکن است به محصولاتی که خریداری می‌کنید راه پیدا کند.


نحوه بازیافت کاغذ به درستی

خرید ضایعات کاغذ
اکنون که فهمیدید کاغذ چگونه به کاغذ جدید تبدیل می شود، باید بدانید که چگونه شما به عنوان یک مصرف کننده می توانید به درستی بازیافت کنید. به عنوان مثال، ممکن است گاهی اوقات خود را با یک نوع کاغذ بیابید که مطمئن نیستید با آن چه کار کنید. در این شرایط، درک برخی از اصطلاحات اولیه کاغذ - برای انواع مختلف کاغذ و انواع مختلف بازیافت - می تواند به شما کمک کند مواد مناسب را در سطل مناسب قرار دهید.

مجموعه: به عنوان یک مصرف کننده، باید بدانید که آیا کاغذ می تواند در سطل بازیافت کناری شما قرار گیرد یا خیر، و اگر چنین است، آیا باید آن را جدا کرد.

 • تک جریانی - این نوع مجموعه به شما امکان می دهد تمام مواد قابل بازیافت مانند شیشه، پلاستیک و کاغذ را در یک ظرف قرار دهید. جمع آوری تک جریانی فرآیند را برای کسانی که مایل به بازیافت هستند آسان می کند و به کامیون های کمتری برای جمع آوری نیاز دارد.
 • Sorted-Stream - این نوع مجموعه به ساکنان نیاز دارد تا انواع خاصی از مواد قابل بازیافت را جدا کنند. ممکن است از شما خواسته شود که تمام کاغذهای مخلوط شده را در یک ظرف قرار دهید یا به طور خاص ضایعات کاغذ را جدا کنید. اگر بازیافت مرتب شده دارید، قبل از انداختن کاغذ در سطل بازیافت، قوانین محلی را بررسی کنید.
  هنگامی که بدانید چه نوع بازیافت کاغذی در دسترس شما است و کدام نوع کاغذ قابل بازیافت است، ممکن است هنوز سوالاتی در مورد بازیافت کاغذ داشته باشید. در اینجا چند مورد رایج وجود دارد که باعث سردرگمی می شوند:

کاغذ خرد شده: تا به حال به این فکر کرده اید که آیا کاغذ خرد شده را می توان بازیافت کرد؟ پاسخ مثبت است ، اگرچه ممکن است با محدودیت های محلی در مورد اندازه قطعات خرد شده و نحوه قرار دادن کاغذ مواجه شوید . برای اطلاعات خاص با برنامه بازیافت محلی خود تماس بگیرید.

منگنه‌ها و گیره‌های کاغذ: باور کنید یا نه، تجهیزات کارخانه‌های کاغذ که کاغذ بازیافت شده را بازیافت می‌کنند، برای حذف چیزهایی مانند منگنه‌ها و گیره‌های کاغذ طراحی شده‌اند، بنابراین نیازی نیست قبل از بازیافت آنها را بردارید. با این حال، احتمالاً به نفع شماست که گیره‌های کاغذ را بردارید تا بتوان از آنها استفاده مجدد کرد.

یادداشت های چسبنده: اگر برنامه بازیافت محلی شما کاغذ مخلوط را بپذیرد، به احتمال زیاد یادداشت های چسبنده را می پذیرد . کارخانه های کاغذسازی که کاغذ مخلوط را پردازش می کنند، می توانند چسب ها را پاک کنند. برای اینکه مطمئن باشید، با برنامه محلی خود چک کنید تا مطمئن شوید که یادداشت های چسبنده مشکلی ندارند.

بر اساس گزارش انجمن جنگل و کاغذ آمریکا (AF&PA) ، مقدار کاغذ بازیافت شده برای بازیافت در سال 2011 به طور متوسط ​​برای هر مرد، زن و کودک در ایالات متحده 338 پوند بود . با درک نحوه عملکرد فرآیند و کارهایی که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید کاغذهای قابل بازیافت در محل دفن ضایعات قرار نمی گیرند، می توانید به بالا نگه داشتن این تعداد کمک کنید.

 

 

 

 

Please publish modules in offcanvas position.